slovensky
polsky
anglicky
info o chate ubytovanie cenník kontakt - mapa ako sa k nám dostanete
  O chate  
 

Chata Cyrilovka sa nachádza na Kysuciach v rázovitej obci Oščadnica neďaleko hraníc s Poľskou a Českou republikou. Je na kraji Národnej prírodnej rezervácie v Euroregióne Beskydy. Najvyšším vrchom Kysuckých Beskýd je Veľká Rača (1236).

 
 
V zime vzhľadom na blízke lyžiarske stredisko Snow Paradise je pre návštevníkov magnetom hlavne lyžovačka, snowboarding, príp. bežky. V lete sú to dovolenkové pobyty spojené s turistikou, cykloturistikou, prechádzkou po horách, zberom húb, čučoriedok a zaujímavou atrakciou je i blízka bobová dráha s mnohými akciami pre deti (Sun Paradise). Rozsiahla oblasť Velkej Rače má 50 km značených turistických chodníkov.
 
 

Chata je zrekonštruovaná stará drevenica s ubytovaním v podkroví. Nachádza sa vo výške 700 m.n.m. v Osade u Haladejov. Situovaná je na slnečnom južnom svahu s krásnym výhľadom na okolitú prírodu a lyžiarske svahy Laliky a Marguška. Vzdialenosť od lyžiarskeho vleku na Laliky je cca 500m.
Krásna okolitá príroda poskytuje možnosť športového vyžitia, zimných radovánok, odpočinku, ale vzhľadom k tomu, že sa nachádza mimo hlavnej cesty na svahu nad parkoviskom pri lyžiarskych vlekoch poskytuje aj ticho, kľud a pokoj, ktoré v dnešnej dobe čoraz viac potrebujeme. Počas zimných mesiacov s množstvom snehu nie je možné sa dostať k chate s bežnými dopravnými prostriedkami. Vyvezienie batožiny, lyží a unavených lyžiarov zabezpečujeme v dohodnutom čase ratrakom( 400m z parkoviska). Na lyžiach sa dá dostať priamo k vlekom, nechodí sa skibusom. Späť sa dá dostať už spomínaným ratrakom, ale orientačne zdatní aj po Kysuckej lyžiarskej magistrále ( cez Valangy ) priamo k chate. Pre väčšinu však nerobí problém ani 10minútová prechádzka k chate.

Chata Cyrilovka, Laliky – Osada u Haladejov, Oščadnica, tel.: 0903 933 221, 0910 910 060, 0048 691 059 749, chatacyrilovka@gmail.com