slovensky
polsky
anglicky
info o chate ubytovanie cenník kontakt - mapa ako sa k nám dostanete
  O chacie  
 

Chata „Cyrilovka” znajduje się w północnej części Słowacji, w regionie Kusyce, w typowej góralskiej wsi Oscadnica. Położona jest niedaleko granicy z Polską i Czechami, na skraju Parku Narodowego w Euroregionie Beskidy, pod najwyższym szczytem Beskidu Kysuckiego – Wielką Raczą (1236).

 
         
Magnesem przyciągającym turystów zimą jest jazda na nartach, snowbordzie lub biegówkach w ośrodku sportów zimowych Snow Paradise. Latem czas urlopu spędza się na uprawiając turystykę górską (50 kilometrów oznakowanych tras turystycznych), rowerową, zbierając grzyby i jagody, spacerując oraz korzystając z toru bobslejowego i innych atrakcji ośrodka Sun Paradise dla dzieci.
 
         
         

Chata to zrekonstruowany stary drewniany dom z pokojami na poddaszu, znajdujący się w osadzie u Haladejov, na wysokości 700 m n.p.m. Usytuowana jest ona na południowym zboczu góry, z przepięknym widokiem na stoki narciarskie Laliky i Marguśka oraz całą okolicę.Odległość do wyciągu narciarskiego na Lalikach wynosi ok. 500 m.
 Przepiękna okoliczna natura oferuje szerokie możliwości wypoczynku, zimowych uciech i wyżycia się sportowego, a jednocześnie, dzięki temu, że znajduje się poza główną trasą biegnącą na zboczu nad parkingiem przy wyciągach narciarskich, oferuje też ciszę i spokój – tak poszukiwane w dzisiejszych czasach.
W miesiącach zimowych z powodu dużej ilości śniegu nie ma możliwości dojazdu do chaty samochodem. Wywiezienie z parkingu (400 m) nart, bagaży i zmęczonych narciarzy zabezpieczamy ratrakiem, w umówionym wcześniej czasie. Z chaty można zjechać na nartach bezpośrednio do wyciągów, a z powrotem już wcześniej wspomnianym ratrakiem. Zaznajomieni z okolicą mogą dojechać ze stoku do chaty na nartach (przez Valangy), po Kysuckiej Magistrali Biegowej. Jednak dla większości turystów nie stanowi problemu dziesięciominutowy spacer z parkingu do chaty.

 
 
Chata Cyrilovka, Laliky – Osada u Haladejov, Oščadnica, tel.: 0903 933 221, 0910 910 060, 0048 691 059 749, chatacyrilovka@gmail.com